Sbíráme turistické známky

Vzhledem k tomu, že nás baví objevovat nová místa a milujeme hory, zasáhla nás nová sběratelská vášeň – Turistické známky. Tyto námi nasbírané známky nám pak vyzdobí klubovnu naší turistické základny na Šancích.

Naším Hlavním sběratelem je Kořťa. K ní by měly putovat všechny nasbírané známky, ale především jejich papírová příloha. Za tyto takzvané kupóny nám pak vymění Prémiovou turistickou známku /viz níže/.

Všechny námi ulovené známky, ale i ty ještě neulovené a mnoho dalších užitečných informaci a tipů na výlety najdete na webuTuristické známky, nebo Turistika.cz. Obě tyto stránky jsou vzájemně propojené. Přihlašovací jméno/e-mail/ a heslo jste již obdrželi. Pokud jste je ovšem ztratili stačí kontaktovat našeho Hlavního sběratele.

A nyní stačí jen dodat lovu zdar

Co to jsou Turistické známky?

obrazekJsou to kulaté, dřevěné, vypalované plakety, které jsou suvenýrem a zároveň „potvrzením“ o dosažení turisticky atraktivního místa. Jinde je nelze koupit.

Navazující číslovaná řada známek sleduje hřebeny hor, toky splavných řek, mapuje hrady, zámky, přírodní i technické památky, historická města, zpřístupněné jeskyně, zoologické zahrady a mnoho dalších zajímavých míst.

Turistické známky spolu s každoročně aktualizovanými mapami mohou hrát roli průvodce po krásách naší vlasti. Celý systém je neustále rozšiřován.

obrazekOd ledna 2010 jsme začali doplňovat každouTuristickou známku její zmenšenou verzí na připojené barevné samolepce. Malou „Turistickou známečku“ můžete využít jak k nalepení do deníku, na pohlednici či do katalogu osobní sbírky, tak také například na rám jízdního kola či na kovové hole pro „nordic walking“, které jsou mezi turisty čím dál oblíbenější.

S Turistickými známkami se hraje sběratelská hra (viz níže).

Doporučená prodejní cena 30,– Kč

Pravidla sběratelské hry

obrazekNasbírejte řadu deseti jakýchkoliv číselně navazujících papírových kuponů, které jsou součástí Turistických známek – utrhněte je! Nalepené kupony zašlete doporučeně na adresu:

Turistické známky s.r.o. P.O. BOX 21C 795 01 Rýmařov (nezapomeňte uvést zpáteční adresu!)

Obratem Vám zašleme Prémiovou turistickou známku – za každou desítku jednu, pokaždé jinou. V současné době je vyrobeno 191 Prémiových turistických známek.

Po získání padesáti Prémiových známek se stáváte bronzovým sběratelem, po nasbírání sté Prémiové známky stříbrným sběratelem, a po dosažení počtu stopadesáti Prémiových známek se stáváte zlatým sběratelem Turistických známek. Jako potvrzení od nás vždy dostanete sběratelský odznak s Vaším jménem v barvě příslušného kovu.

Všechny Výroční turistické známky jsou doplněny papírovým kuponem, takzvaným„Žolíkem“. Stejně jako v kartách je možné jím nahradit kterékoli číslo, ovšem jen jedno v každé uplatňované desítce.