Poslední brigáda na Šancích v roce 2013

Sdc12195_2 O víkendu 18. – 20.října jsme uspořádali poslední letošní brigádu na naší základně ŠANCE v Beskydech. Za hojné účasti 21 brigádníku a velmi krásného počasí jsme se v sobotu ráno vrhli na práce, které byly potřeba před zimou dokončit.Sdc12196 Přes léto jsme za pomoci získaného grantu z O2 think big postavili nové sprchy pro děti na táborech, na kterých chyběla položit plechová krytina. Proběhlo také zkopání terénu u sprch, kde mohlo hrozit sesunutí zeminy na tuto budovu. Během léta jsme se pokusili získat i třetí projekt z nadace O2 think big a ten se týkal nových fošen na podsady pod stany. Jsem moc rádi, že i tento projekt vyšel a my jsme na brigádě mohli tyto fošny nařezat na míru do kovových konstrukcí a Sdc12232 následně i uschovat. Dále jsme dodělali druhý štít z venkovní strany u krbu, vymetly se všechny komíny a nařezaly se staré fošny s podsad,kterými se doplnil dřevník a zásoby dřeva do krbu. 

Sdc12211_2

Děvčata přeskládali celty a uložili do skříně, uklidili naší klubovnu a taky Medvědici a samozřejmě nám uvařili výborný oběd. Za 

ten bych chtěl hlavně poděkovat kořtičce, která ho vymyslela a taky nám ho celý dozorovala.  

Touto cestou bych chtěl všem, kteří se v letošním roce zúčastnili nějaké té brigádky na těch naších ŠANCÍCH, poděkovat za účast a doufám, že se v takovém počtu budeme scházet i v následujícím roce.

Za PS Ještěr Radim a Klubko

« zpět