Rekonstrukce turistické základny Šance 2007-09

V této tříletce byl náš plán jasný a zřetelný. Je třeba vyměnit staré stanové kovové konstrukce za nové dřevěné podsadové stany s novou celtou.

V roce 2007 jsme vlastnoručně vytvořili prvních pět stanů. Pohodlí a komfort byl zřetelný na první pohled. Tudíž těchto pět prototypů jsme na táboře obsadili těmi nejmenšími táborníky J Dále jsme opravili a nově natřeli patnáct kovových konstrukcí, které drží samotný stan ve vodorovné poloze /stany totiž máme postavené ve svahu/.

V roce 2008 se rozjela druhá část naší tříletky. Sestavili jsme dalších deset stanů. Vytvořili jsme pět nových kovových konstrukcí pod stany a usadily je do betonových patek.

Nesmíme opomenout estetizaci předchatí a podchatí. Opravila se kamenná zídka, ořezali jsme spodní větve smrků u Orlíku, jenž už léta bránily ve výhledu na nástupiště a protější kopce. Stejně se ořezaly i stromy na pěšině k fotbalovému hřišti a za brankou hřiště.

V roce 2009 se dokončila poslední etapa. Opět svépomocí vzniklo pět stanů. Konečný výsledek jsme završili na kulatých dvacet nových kousků.

Tímto se toho roku naše činnost ovšem nezastavila. A už na jaře vznikl nový projekt: vytvořit nové podlahy v Kanceláři hlavní chaty a v Medvědici i s novým interiérem.

V první fázi každé rekonstrukce je demolice J Zde jsme se všichni nadšeně činili a práce nám mizela pod rukama. V druhé fázi přišla na řadu betonáž podlahy v Kanceláři a patky pro nosné trámy v Medvědici. Tady se nadšení spíše měnilo v puchýře na rukou. Třetí fáze se nesla ve znamení povrchových krytin. V místnosti zvané Kancl a v chodbě se kladla dlažba. V nově vznikající Medvědici se na nosné trámy pokládala dřevěná podlaha. Nové rozvržení vestavěných postelí tak dal interiéru Medvědice mladý šmrnc s romantickým nádechem. Fáze číslo čtyři jí přinesla čisté bělmo na zdech a stropu. Jen dřevěné části se napustili ochranným napouštěcím olejem. Skauti vytvořili nové vchodové dveře a Medvědice byla hotová.

Pionýrská skupina Ještěr děkuje

  • za finanční podporu Městskému obvodu Ostrava-Svinov
  • za finanční podporu Statutárnímu městu Ostrava
  • Skautům ze Svinova
  • Sboru Dobrovolných Hasičů Svinov
  • v neposlední řadě Všem Ještěrům, Ještěrkám a Kamarádům, kteří přiložili ruku k dílu

Celou fotogalerii najdete zde.

« zpět