Moravskoslezský kraj podpořil náš projekt Šance pro děti 2019

Img_8217 Moravskoslezský kraj ve svém dotačním programu Podpora volnočasových aktivit a informačních center pro mládež na krajské úrovni v roce 2019 podpořil projekt Šance pro děti 2019, díky kterému mohla Pionýrská skupina Ještěr z Ostravy-Svinova na své základně opravit část střechy, zakoupit dětem čtyři nové celty na stany a obnovit vybavení kuchyně.

Část dotace, která činila celkem 70 tisíc korun, pokryla náklady na výměnu poškozených dřevěných prvků a nové krytiny části střechy u vstupu do hlavní budovy základny. Díky tomu nyní nezatéká do jedné ze spacích místností a chodby, ve které je také nový strop. Druhá část dotace byla využita na nákup čtyř nových celt na stany a na obnovu vybavení kuchyně.

Projekt Šance pro děti 2019 pomohl podpořit rozvoj práce s mládeží a neformálního vzdělávání na krajské úrovni, rozvinout kapacity organizace pracujících s dětmi a mládeží a rozvíjet dobrovolnictví a dobrovolnou práci s dětmi a mládeží.

Img_8225

O Pionýrské skupině Ještěr

Pionýrská skupina Ještěr má registrovaný oddíl. V roce 2019 čítá 31 členů vě věku do 18 let. Dalšími aktivitami Ještěra jsou otevřené akce pro širokou veřejnost, které buď pořádá, nebo se podílí na jejich zajištění. Vyvrcholením celoroční činnosti jsou pak vždy v létě dětské tábory na základně v Beskydech. Základna je využívána i přes rok, a to při víkendových pobytech dětí.

Celoroční činnost skupiny Ještěr je podpořena Statutárním městem Ostrava a Městským obvodem Svinov.

V roce 2019 byla činnost Pionýrské skupiny ještěr také podpořena programem Lepší svět společnosti Globus. 

« zpět