Co se událo v Ještěru na podzim + Halloween 2018 - fotografie

Již tradičně patřily podzimní měsíce potáborovým srazům. Děti se na naší turistické základně setkaly se svými přáteli z léta, zavzpomínaly na tábory, ale také si pověděly, jak jim jde škola. Samozřejmě byl také prostor na hry, soutěže a také na výlet na Lysou horu.

Poprvé jsme také mohli na naší základně vyzkoušet nově opravený a vyvložkovaný komín. Jsme rádi, že jsme opravu komína mohli provést. Základna je teď bezpečnější, tah komína větší, rozdělávání ohně a topení snazší. Tuto opravu jsme letos mohli zrealizovat díky podpory Nadace ČEZ, která podpořila náš projekt „Šance dětem 2018“ částkou 30.000 Kč.

Na území Mob Svinov jsme pak v měsíci listopadu uspořádali ve spolupráci s Komisí pro kulturu, mládež a sport při Radě Mob Svinov tradiční Halloween pro děti. I přes nepřízeň počasí se letos přišlo pobavit 108 dětí. Ty si mohly vyzkoušet mj. střelbu na příšeru, krmení příšer nebo si vyrobit halloweenskou placku. Velmi děkujeme za podporu akce Statutárnímu městu Ostrava, České průmyslové zdravotní pojišťovně a restauraci a penzionu U slunce.

Na tomto místě bychom také chtěli poděkovat všem, kteří hlasovali pro náš projekt v programu Globus Lepší svět. Díky vašim hlasům jsme skončili na 2. místě a náš projekt TZ Šance pro děti 2019 bude podpořen částkou 80.000 Kč.

Přestože nás ještě letos pár akcí čeká, například badmintonový turnaj, již nyní pilně připravujeme plán na rok 2019, kdy nás čeká velká, podstatná oprava jedné velmi důležité části naší turistické základny Šance. Proto mi závěrem dovolte pozvat Vás na náš tradiční Pionýrský ples. Svou účastí na něm podpoříte tuto opravu a také naši činnost, za což Vám budeme velmi vděční nejen my, ale především dětští účastníci našich akcí. Šance si to zaslouží.

« zpět