3. turnus LT - škola čar a kouzel (článek + foto)

Tabor Tak jako každý rok, i letos se třetí turnus vydal na cestu, tentokrát do školy čar a kouzel v Bradavicích. Samozřejmě to nebylo jen tak, v prvních dnech, sotva nás moudrý klobouk rozdělil do kolejí, tedy družinek, jsme si museli vyzvednout zlaté galeony z trezoru banky u Gringottových a opatřit si školní potřeby. Již záhy naše běžné starosti studentů čar a kouzel narušil nepřítel, sám lord Voldemort, který chtěl získat kámen mudrců. Všech pět družinek se mu v tom snažilo ze všech sil zabránit, přesto však jsme si našli v prvním týdnu i čas na výlet k vodopádům. Protože nám počasí přálo v podstatě celé dva týdny, v sobotu jsme se  osvěžili skvělou balonkovou bitvou  a poté nic nebránilo tomu, abychom zapálili slavnostní táborový oheň a pobavili se při soutěži "I ty máš Šanci". Jelikož nás v pátek v noci přepadla banda mozkomorů, kterou jsme hravě zkrotili, donutili jsme je pomocí Patronova zaklínadla k tomu, aby pro naši soutěž vytvořili nestrannou porotu. Kromě soutěžení jsme ale také hráli na kytaru a zpívali z plných plic. Letos poprvé jsme neděli nezasvětili návštěvám rodičů, ale a zapotili se při workshopu poledance. 

V následujícím týdnu ale opět bylo nutné začít bránit kámen mudrců před opakovanými útoky Toho, jehož jméno nesmíme vyslovit. I když jsme mezitím stihli workshop juda z Ostravy a kurzu první pomoci z Červeného kříže (to už v prvním týdnu), ve čtvrtek se naše statečné družinky musely vydat na velký boj o kámen mudrců. Samozřejmě zvítězily, lorda Voldemorta porazily a vysloužily si sladkou odměnu v podobě dortů.

Pátek jsme zasvětili tradičně povinnostem (balení), ale i zábavě. Proběhly svatby, psaní a následné čtení dopisů, velký raut a diskotéka pod širým nebem, které se jako zázrakem po proplakaném dni rozhodlo vzít nás na milost a schovat si slzy na sobotu. Slzy ovšem neronilo pouze nebe, ale i naši táborníci, kterým se domů nechtělo. Neplačte děti, vždyť se brzy uvidíme, podzimní sraz už se blíží :)

« zpět