2. turnus LT aneb Mafie na Šancích - článek + foto

Img_0204_2 V druhém táborovém turnuse se děly věci! Přenesli jsme se do Ameriky 30. let a všechny události byly ovlivněny bojem mezi mafiány. Družiny se tak pod vedením svých donů staly mafiánskými rodinami, které korzovaly mezi nástrahami zločinu a zastánci práva. Členové rodin zavzpomínali na italský původ svých členů, poznali zábavu v kasinu, čelili útokům zločinců, zachraňovali své členy. A vše jako každý rok vyvrcholilo bojem o poklad a honem na největšího mafiána. Spravedlnost však dosáhla svého místa a vše dobře dopadlo.

Přestáli jsme i nástrahy přírody. V prvním týdnu pršelo tak vydatně, jako pamatují někteří z nešťastného roku 1997. Potok byl kousek od svého vylití z koryta, táborem nám protékaly potůčky vody, z mnoha okolních kopců se valila voda. Naštěstí nás neopustila dobrá nálada a nápady na to, jak se s dětmi zabavit. Po zbytek tábora už nás doprovázelo sluníčko a na rozdíl od rozpáleného města příjemný a zdravý vzduch.

Přivítali jsme také dvě návštěvy. Ze svinovské radnice nás přijela pozdravit paní starostka s doprovodem. Děti byly obdarovány odměnami a občerstvením, za což děkujeme, stejně jako za podporu radnice v naší činnosti. Druhou návštěvou byl zástupce Nadace ČEZ, která podpořila náš projekt "Šance dětem 2018" částkou 30 tisíc korun.

Už teď se těšíme na říjnový sraz z tábora (5.-7.10. 2018, rodiče budou informováni emailem). Fotografie z tábora naleznete v albu pod tímto článkem.

« zpět