2. turnus LT 2017 (článek + fotografie)

Tabor2017 V tradičním termínu 2. turnusu, tedy od poloviny července, jsme i letos strávili krásných čtrnáct dní na naší základně, která se nachází na kopci Řehucí. Tentokrát se téma celotáborové hry neslo v duchu dobrodružného osidlování nového území, inspiraci jsme našli u hry Warcraft. Z pěti družinek se staly kmeny Dungové, Kyngové, Thorové, Šarlatáni a Mágové. Ti si vybojovávali zlaťáky, za které rozšiřovali svá území, vojska, majetek. Určitě nezapomenutelný byl noční tajemný výlet do skřetí banky.

Kromě celotáborové hry jsme si ale čas zpříjemňovali i dalšími aktivitami. Nejen že se děti naučily tradiční tábornické dovednosti, jako uzlování, šifrování, zdravovědu, základy táboření, orientaci v přírodě a další, také se našel čas na sportovní aktivity, jako je přehazovaná, softball, ping-pong. V polovině tábora jsme podnikli výlet na Lysou horu, u kterého jsme si opět uvědomili nevyzpytatelnost počasí v horách, ale Lysá a její úpatí se nám odvděčila úžasnou pastvou v borůvčí.

Novinkou pro naše děti byly taneční chvilky, kdy jsme hromadně nacvičovali choreografii společné písničky a žasli jsme, jak se nám to během tábora podařilo. Hudba nás provázela celým táborem – ať už s kytarou, nebo s naší přenosnou bednou. Z nebe visí šňůry, zpívali jsme si často, a slovo nejde, neexistuje… S hudbou souvisel i večer věnovaný soutěži Tvoje tvář má známý hlas. Představte si, že nás navštívili Nightwork, Ewa Farna, Karel Gott (ten dokonce dvakrát), Darinka Rolincová, Maxim Turbulenc, kuchtíci i princezna s písní Buchet je spousta. A vrcholem večera byl profesionálně J ztvárněný klip Šňůry, u kterého se pobavili všichni učinkující i diváci.

Sobotní termín táboráku byl přesunut kvůli počasí na úterý druhého táborového týdne. I zde přišly na řadu kostýmy a zábava, protože jsme se přesunuli do živého vysílání zpravodajství. Reportáže se zaměřily na detailní informace z magického místa letního tábora a jejich rozptyl byl opravdu pestrý. Perfektním doplňkem byly reklamy kmenů, které se opravdu vyvedly. I tak ale u táboráku máme nejraději tradiční píseň, rituál zapalování a sílu tohoto okamžiku.

Dalo by se zmínit mnoho dalších okamžiků a vzpomínek na tento tábor. Potěšující je, že jsme měli opět plný stav dětí, že máme šikovné instruktory, skvěle osazenou kuchyň a že si na tábor čas vyčlenil velký počet vedoucích. Přálo nám počasí i zásoby vody, ale nejvíce si musíme pochválit fakt, že se letos na táboře sešly úžasné děti – slušné, veselé, aktivní a bezproblémové. A to vše v nás vyvolává pocit, že ten letošní tábor byl opravdu skvělý.

Už teď se těšíme, že se sejdeme na podzimním srazu!

« zpět