Ještěr informuje

13903379_1270102143029992_4678722909837827554_n_2 Na konci měsíce března se uskutečnila výroční schůze Pionýrské skupiny Ještěr, dovolte nám seznámit vás s činností naší neziskové organizace.

Po posledních registracích čítá Ještěr 79 členů, z toho 37 ve věku do 18 let. Spolupracuje s námi a našich aktivit se pak účastní i řada osob dalších, neregistrovaných. Na výroční schůzi bylo voleno vedení skupiny, tedy výbor, předsedkyní byla opětovně zvolena Gabriela Ovesná.

Činnost v jarním období se soustředí na přípravu prostředí pro tábory. Na základně, která leží na úpatí Lysé hory, kopci Řehucí, probíhají a budou probíhat brigády zvelebující chatu, připravující stanové zázemí a upravující okolí. Novinkou je dokončení elektrifikace, jejíž přípravy začaly v roce minulém a zapojení proběhlo letos. Fakt, že se připojí romantické místo k elektrickému vedení, měl řadu odpůrců. Nemáme v plánu tábornické místo „rozsvítit“, nehodláme se vzdát petrolejek, čelovek ani svíček. Ale přinejmenším lednice v letním období přinesou řadu výhod pro zásobování, při práci s přístroji využijeme zásuvek namísto dosavadního agregátu. Chata základny prochází postupnou rekonstrukcí a provádíme nutné opravy, na podzim zvažujeme výstavbu nových toalet.

Příprava na letní tábory odstartovala školením vedoucích a instruktorů, kteří byli vzděláváni pro práci s dětmi. V současné době také vrcholí přípravy dvou turnusů letního tábora, každého pro 45 dětí, těší nás velký zájem o místa na tábor. Už se pracuje na tématech táborových her a činností!

Naši členové se pravidelně zúčastňují Dětského dne pořádaného svinovskými hasiči, kde mají připravena svá stanoviště a po prázdninách chystají další akce, jako například turnaj O ještěrovský košíček, 9. ročník Halloweenu, plesy a jiné.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat Magistrátu města Ostravy a městskému obvodu Svinov za poskytnutí dotací, které naše aktivity podporují.

Výbor Pionýrské skupiny Ještěr

« zpět