Ještěři na Ostravském maratonu

Jesteri-stafeta Ještěr je tvor společenský, není líný, ke sportu má rovněž tuze blízko a miluje výzvy. Počátkem září jsme s elánem nám vlastním prověřili morální a fyzické síly našeho kolektivu v závodě štafet na 55. Ostravském maratonu. První myšlenka vedoucí až na start se zrodila počátkem května v mé hlavě a díky nadšení a sportovnímu založení členů Ještěra byla místa v Ještěrově štafetě brzy obsazena. Přestože jsme si žádné veliké sportovní cíle nedávali, podle hesla „těžko na cvičišti – lehko na bojišti“ jsme poctivě individuálně trénovali. Někteří dokonce tak horlivě, že je nakonec z účasti v závodě vyřadilo zranění. Inu kdo nepadá, běhá pod své možnosti. Sehnat náhradníka bylo snadné a zraněný zůstává v týmu podporou, a tak to má být!

11. září jsme se vybaveni jednotnými úbory a společným zanícením stavíme na start, kde nechybí ani fanoušci z řad našich členů. Tropické počasí i polední čas startu závodu příliš na komfortu nepřidává, ale plaveme, respektive běžíme, v tom všichni. Během závodu si mnozí opravdu prověříme svoji vytrvalost a zarputilost, užijeme si krásy ostravských zákoutí, okusíme kvalitu místních komunikací a někteří si dokonce ověří své znalosti při poskytnutí bezprostřední první pomoci omdlévajícím soupeřům (tohle je přesně myšlenka fair play a zasluhuje obdiv). 42 km dlouhá trať rozdělena po 8 úsecích pro každého člena a zářící sluníčko zanechává stopy v našich tvářích, avšak úsměv nikomu z nás v cíli neschází. Výsledný čas 4 hodiny a 1 minuta nás řadí na 21. místo z celkového počtu 35 štafet. Za vítěznou štafetou jsme zaostali o hodinu. Odměnou jsou nám krásné medaile a hlavně úžasný pocit.

Bylo by skvělé, pokud bychom z této události udělali malou tradici a třeba už v příštím roce náš výsledný čas začínal číslicí 3.

A kdo že jsou těch osm, pardon devět, statečných?

Martina a Lukáš Královi, Petra a Štěpán Vinklerovi, Lukáš Spáčil, Kristýna Chmelarská, Radka Kyjonková, Vít Horáček a Markéta Rucká (ta, která trénuje příliš J ).

Děkuji za účast a perfektní zážitek!

Vít Horáček
(ten, který to celé spískal)

« zpět