Ohlédnutí za letními tábory

Edcbfff2-48eb-43fd-9bc5-2fcd00efff4a Léto už pomalu končí a tak je na místě se zde v krátkosti ohlédnout za našimi tábory.

Letošní 2. turnus se nesl v duchu kriminálního příběhu dle předlohy Agathy Christie - 10 malých černoušků. Na osamělý ostrov se sjíždí několik hostů. Namísto příjemného pobytu zde však hosté stanou před tváří spravedlnosti za činy z minulosti. Hosté postupně mizí, kdo má v tom všem prsty? Kromě celotáborové hry, si vedoucí pro děti připravili Videostop a spoustu dalších her. Děštivých dnů bylo minimum,  a tak jsme si mohli opět užít bohatého programu a odvézt si spoustu zážitků.

Poslední červencovou sobotu se nám vystřídaly turnusy a naši základnu obýval III. turnus. První dva dny byly deštivé, ale pak se už i na něj usmálo sluníčko. Děti měly letošní táborové téma podle známého seriálu La casa de papel. Proběhl také celodenní výlet na Švarnou Hanku a na Těšínoky, kde se všichni koupali. V programu nechyběly hry, plnění bobříků a ani diskotéka.
Jednotícím prvkem obou táborů byla trika, která si děti samy mohly nabatikovat.
Na táborech jsme měli také řadu návštěv. Jako první se na nás přijeli podívat zástupci z Moravskoslezského kraje. Ten totiž podpořil pořádání letošních táborů ze svého rozpočtu částkou 50 tisíc korun. Další návštěvou byl starosta městského obvodu Svinov, který ze svého rozpočtu podporuje naši pravidelnou celoroční činnost stejně jako Statutární město Ostrava. Zkontrolovat naše zázemí přijely dámy z krajské hygienické stanice spolu s Českou televizí. Jak jsme v kontrole hygienou obstáli se můžete podívat v archivu České televize či na našem facebooku.
Nám teď nezbývá, než se zase celý rok těšit na opětovné shledání na našich milovaných táborech.

30a4c9fa-d2b5-45ee-bac6-b0aa71fc4edb538603d8-5720-4d29-9c6f-90a426ed1031

« zpět