1. turnus letního tábora aneb Ve stopách Sherlocka Holmese

Tabor1 První turnus letního tábora se odehrával v druhé polovině července. Tábora se zúčastnilo 45 dětí, které dělaly radost 16 vedoucím, kteří naopak pečovali a blaho dětí. Počasí bylo letní, a ač někdy proměnlivé, náladu nikomu nekazilo.

Scénářem zápolení dětí v boji o poklad a v celotáborové soutěži byly tzv. „Zločiny pod Řehucí“. Účastníci se vžili do rolí detektivů ve stylu Sherlocka Holmese a společně pátrali po objasnění záhad nejrůznějšího charakteru. Dětským vyšetřovatelům žádné stopy ani indicie neunikly a všechny zločiny byly nakonec zdárně vyřešeny.

Během tábora jsme zvládli dva výlety v blízkém okolí. Jednou jsme navštívili Visalaje a v rámci boje o poklad jsme šplhali na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd – Lysou horu. Navštívili nás zástupci hvězdárny Beskydy, a ačkoliv počasí v den návštěvy pozorování hvězd nepřálo, prezentace, kterou si pro nás připravili, byla pro všechny velmi zajímavá a poučná. O víkendu, na přelomu tábora, jsme se pobavili a zazpívali u tradičního táboráku. Celý tábor se pak nesl v rytmu her, v souladu s přírodou a v přátelském duchu.

Tábor si, myslím, užil každý z nás a domů jsme se vraceli plní dojmů a jen velmi neradi, avšak slíbili jsme si, že za rok se opět shledáme na našem milovaném místě v Beskydech.

Vít Horáček,
hlavní vedoucí 1. turnusu

Tabor2Tabor3

Tabor4Tabor5

 Více fotografií naleznete zde

« zpět